برنامه Truecaller (تروکالر) یک اپلیکیشن کاربردی جهت شناسایی شماره و نمایش نام مخاطبین ناشناس است و قابلیت بلاک کردن تماس ها و پیامک های اسپم و تبلیغاتی را هم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی برنامه مزاحم یاب Truecaller (تروکالر) بپردازیم و لینک دانلود آن را ارائه کنیم.

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه ضد مزاحم Truecaller یا تروکالر
اگر از طرف یک شماره ناشناس تماس و یا پیامکی دریافت کرده‌اید و مایل به شناسایی آن شماره هستید، می‌توانید از اپلیکیشن Truecaller (تروکالر) استفاده کنید. اپلیکیشن مذکور از قابلیت شناسایی و نمایش نام مخاطبین ناشناس بهره می‌برد. همچنین این برنامه امکان بلاک کردن تماس ها و پیامک های مزاحم را فراهم هم می‌آورد.

در ادامه این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی دقیق اپلیکیشن تروکالر (Truecaller) بپردازیم. به منظور دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از آیکون ضمیمه شده در انتهای مقاله استفاده کنید.

هزینه و سازگاری برنامه Truecaller (تروکالر)
برنامه Truecaller (تروکالر) برای دو سیستم عامل اندروید و آی او اس عرضه شده و به صورت رایگان قابل دانلود است. با این وجود این برنامه شامل خرید و تبلیغات درون برنامه‌ای هم می‌شود. علاوه بر ارائه اپلیکیشن، شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت تروکالر نیز نسبت به شناسایی شماره ناشناس اقدام نمایید.

تجربه و رابط کاربری برنامه Truecaller (تروکالر)
در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان از برنامه Truecaller (تروکالر) جهت شناسایی شماره ناشناس استفاده می‌کنند. پس از اجرای برنامه تروکالر (Truecaller) از شما خواسته می‌شود تا مجوز دسترسی به مخاطبین، تماس و پیامک ها را به این برنامه اعطا کنید. توجه داشته باشید که به منظور استفاده از قابلیت های این برنامه نیاز به اعطای این مجوزها خواهید داشت. در مرحله بعدی نوبت به وارد کردن شماره تلفن و انتخاب کشور می‌رسد. پس از آن از شما خواسته می‌شود تا یک حساب کاربری در برنامه ایجاد کنید.

پس از ثبت نام و ورود به محیط اصلی برنامه ضد مزاحم تروکالر (Truecaller) لیست تماس های شما نمایان خواهد شد. در صورتی که از طرف یک شماره ناشناس تماس دریافت کرده باشید و نام شخص تماس گیرنده در دیتابیس برنامه Truecaller (تروکالر) موجود باشد، قابل مشاهده خواهد بود و در کنار نام آن عنوان True نمایش داده می‌شود.

در واقع برنامه Truecaller (تروکالر) مخاطبین گوشی هایی که این برنامه بر روی آن‌ها نصب است را برای دیتابیس خود ارسال می‌کند. بدین ترتیب در صورتی که شما از طرف یک شماره ناشناس تماسی دریافت کنید، برنامه مذکور به جستجو آن شماره در دیتابیس خود می‌پردازد. سپس بررسی می‌کند که آن شماره ناشناس با چه نامی در لیست مخاطبین سایر گوشی ها ذخیره شده و آن نام را برای شما نمایش می‌دهد. توجه داشته باشید که جهت استفاده از قابلیت شناسایی شماره ناشناس این برنامه نیاز است تا دستگاه شما به اینترنت متصل باشد.

پس از نصب برنامه Truecaller (تروکالر) دو آیکون با عنوان های Contacts و Messages بر روی صفحه اصلی دستگاه شما قرار خواهند گرفت. با مراجعه به بخش Contacts می‌توانید به مخاطبین خود دسترسی داشته باشید و به مدیریت تماس ها بپردازید. همچنین می‌توانید با استفاده از شماره گیر این برنامه نسبت به برقراری تماس اقدام نمایید. برنامه Truecaller (تروکالر) شامل یک نوار جستجو هم می‌شود که در قسمت فوقانی صفحه قرار دارد. با استفاده از این نوار قادر به جستجو شماره های ناشناس، نام و یا پیام خواهید بود.

یکی دیگر از قابلیت های کاربردی برنامه Truecaller (تروکالر) مربوط به از بلاک کردن پیامک های تبلیغاتی می‌شود. شما می‌توانید با قرار دادن این برنامه به عنوان اپلیکیشن پیش فرض پیام رسان گوشی خود نسبت مسدودسازی و بلاک کردن پیام های تبلیغاتی اقدام نمایید.

ویژگی های جانبی برنامه تروکالر (Truecaller)
برنامه Truecaller (تروکالر) شامل یک منوی کشویی می‌شود که با لمس آیکون به شکل سه خط در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایان خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش Notifications به اعلان های خود دسترسی داشته باشید.

یکی از قابلیت های کاربردی برنامه Truecaller (تروکالر) مربوط به امکان تغییر زبان برنامه می‌شود. این برنامه از زبان های مختلفی از جمله زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. در صورت تمایل به تغییر زبان برنامه تنها کافیست تا به بخش Settings در منوی برنامه مراجعه کرده و گزینه App Language را انتخاب کنید بدین ترتیب می‌توانید زبان برنامه را به زبان دلخواه تغییر دهید.

برنامه Truecaller (تروکالر) از تم های مختلفی بهره می‌برد و شما می‌توانید در بخش Appearance ظاهر برنامه را به صورت دلخواه تغییر دهید. از دیگر قابلیت های کاربردی برنامه Truecaller (تروکالر) می‌توان به امکان تهیه نسخه پشتیبان و یا بکاپ گیری از تاریخچه تماس ها، مخاطبین و بازیابی آن‌ها اشاره کرد. بدین ترتیب در صورت حذف برنامه Truecaller (تروکالر) و نصب مجدد آن می‌توانید به راحتی اطلاعات خود را بازیابی کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

ایده و وجه تمایز برنامه مزاحم یاب Truecaller نسبت به سایر اپلیکیشن های مشابه
برنامه Truecaller (تروکالر) یک ایده نو و خلاقانه محسوب نمی‌شود چرا که اپلیکیشن های ایرانی و خارجی متعددی در زمینه شناسایی شماره ناشناس عرضه شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه کی زنگ و Truedialer اشاره کرد.قابلیت هایی نظیر امکان جستجو نام شماره های ناشناس، امکان بلاک کردن تماس و پیام های اسپم، برقراری تماس و ارسال پیامک به صورت مستقیم از طریق برنامه و پشتیبانی از زبان فارسی از مزایای این برنامه نسبت به سایر اپلیکیشن های مشابه به شمار می‌روند.

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی برنامه Truecaller (تروکالر) پرداختیم. برنامه مذکور از اپلیکیشن های کاربردی شناسایی شماره ناشناس و مدیریت تماس ها محسوب می‌شود و امکان بلاک کردن تماس و پیامک های تبلیغاتی را برایتان فراهم می‌کند‌. این اپلیکیشن به صورت رایگان قابل دانلود بوده و با دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد. به منظور دانلود برنامه Truecaller (تروکالر) از آیکون های ضمیمه شده در انتهای مقاله استفاده کنید.

 

نقاط قوت:
امکان جستجو و شناسایی شماره ناشناس
نمایش نام مخاطبین ناشناس
امکان بلاک کردن تماس ها و پیامک های تبلیغاتی
امکان برقراری تماس و ارسال پیام به صورت مستقیم از برنامه
پشتیبانی از زبان فارسی

نقاط ضعف:
ضرورت اتصال به اینترنت جهت شناسایی شماره ناشناس
رایگان نبودن برخی از قابلیت ها

منبع:موبایل کمک

برای دانلود ورژن اندروید کلیک نمایید

برای دانلود ورژن آیفون کلیک نمایید