عمومی

خبر رجیستری و احتمال ممنوعیت آیفون در ایران جهانی شد!

روزی از روزها تصور کنید آیفون 600 دلاری را به 4 میلیون تومان یا حتی بیشتر خریداری کرده و خجسته دل راهی خانه شوید، در بین راه و هنوز نرسیده شما و آیفون را برای پاره ای از توضیحات به دایره قاچاق کالا می برند، نخندید! این قضیه شوخی بردار نیست.
طرح رجیستری نافش با ممنوعیت آیفون در ایران بریده می شود، این را رئیس مبارزه قاچاق کالا با جدیت تمام اعلام کرده، خب دست‌شان درد نکند.

EXrozblog.comEX

پس از انتشار گسترده خبر طرح رجیستری و امکان جمع آوری آیفون از فروشگاه های ایران از ساعاتی پیش، سایت های معتبر جهانی مانند 9To5Mac، AppleInsider، MacRumors و iPhoneHacks که تخصصی به اخبار اپل می پردازند از طرح رجیستری گفتند و اکنون این خبر به خروجی PhoneArena رسیده.
فون آرنا نوشت:
اگر اپل طی چند روز آینده نماینده ای به ایران معرفی نکند، تمامی محصولاتش از فروشگاه های این کشور جمع آوری خواهد شد. ساکن کوپرتینو وظیفه دارد موبایل های خود را در ایران رجیستر کند.
طرح رجیستری با هدف جلوگیری از واردات غیر قانونی موبایل به کشور سال 85 کلید خورد و با تاخیری چند ساله از مرداد امسال آغاز به کار می کند.
نویسنده فون آرنا در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت رجیستر دشواری ندارد و هکرهای ایرانی راهی برای دور زدن این طرح خواهند یافت، شاید این حرف دل اپل باشد که از فون آرنا به جهان می رسد.
گفته می شود همزمان با رجیستری تنها موبایل های نمایندگی دار در ایران و کد IMEI ثبت شده در گمرک اجازه گرفتن آنتن و خدمات شبکه از سوی اپراتورها خواهند داشت؛ بنابراین اپل که در ایران حضوری رسمی ندارد باید بارش را جمع کند و برود.
کاش تیم کوک از نگرانی کاربران ایرانی با خبر شده و نگران شود، از پس این نگرانی فکری کند به حال ما مثلا.
باز نشر از phonearena
برگرفته از اپراتک
مشاهده بیشتر

مدیریت

فرنود هستم،علاقه‌مند به دنیای زیبا و شیرین و ترسناک تکنولوژی.کدنویسی در سطح پایین و طراحی و توسعه وبسایت از تفریحات روزانم هست.کار اصلیم IT و تفریح اصلیم بازی با پلی‌استیشن.به دنیای من خوش اومدین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن