آموزشیآموزشی موبایل

آموزش Extender Installer

چگونه از Extender Installer استفاده کنیم؟

به تازگی ابزاری با نام Extender Installer برای Cydia Extender عرضه شده است که همانطور که وعده داده بودیم، در این مطلب به صورت قدم به قدم و تصویری آموزش استفاده از آن قرار گرفته است. یکی از مشکلات جیلبریک‌ها نیمه پایدار، ساین اپلیکیشن جیلبریک است. اگر شما بدون اکانت توسعه دهنده اقدام به نصب آن کنید، برنامه تنها به مدت ۷ روز کارایی دارد و این برای بسیاری از کاربران مشکل ساز است. اما با استفاده از Extender Installer این مشکل و محدودیت رفع خواهد شد.

 

چگونه از Extender Installer استفاده کنیم؟

۱- اطمینان حاصل کنید که برنامه جیلبریک شما از طریق کامپیوتر سایدلود و دستگاه در حالت جیلبریک قرار گرفته باشد.

اگر اپل آیدی شما احراز هویت دو مرحله‌ای دارد، باید به اپل آیدی خود وارد شوید و یک پسورد ویژه (application-specific) برای استفاده در این مرحله به دست آوردید، در غیر این صورت نیازی به این کار نمی‌باشد.

۲- اگر در گذشته هر گونه Extender، یا هر نسخه قدیمی از همین ابزار را نصب کرده‌اید، آن‌ها را پاک کنید چون ممکن است باعث بروز مشکل شوند. Immortal و Karen Tsai’s AppSync مشکلی ایجاد نمی‌کنند. می‌توانید برای اطمینان از iCleaner استفاده کنید تا تمامی فایل‌های باقی مانده نیز پاک شوند.

۳- سیدیا را باز کرده و سورس زیر را اضافه نمایید.

http://repo.incendo.ws

توجه داشته باشید این توییک در حالت بتا می‌باشد و به احتمال قریب به یقین نسخه نهایی آن در سورس‌های معتبر سیدیا قرار خواهد گرفت.

۴- توییک Extender Installer را از سورس گفته شده در بالا پیدا و نصب کنید.

۵- Cydia Extender را که در هوم اسکرین شما اضافه شده است باز کنید. به تب More رفته و اطلاعات اپل آیدی خود را وارد نمایید.

لطفا توجه داشته باشید، اگر نگران اپل آیدی خود هستید، می‌توانید یک اپل آیدی دیگر برای این کار بسازید. در این صورت باید از این اپل آیدی در مرحله ۱ نیز استفاده کنید.

اگر اپل آیدی شما احراز هویت دو مرحله‌ای دارد، باید به اپل آیدی خود وارد شوید و یک پسورد ویژه (application-specific) برای استفاده در این مرحله به دست آوردید، در غیر این صورت نیازی به این کار نمی‌باشد.

۶- شما می‌توانید سایر گزینه‌ها در این تب را بدون تغییر بگذارید.

۷- شما باید دو اطلاعیه دریافت کنید. دوباره Extender را باز کرده و بررسی کنید که اپل آیدی شما نمایش داده شود. همچنین بازبینی کنید در تب Installed برنامه جیلبریک شما نمایش داده شود.

۸- شما می‌توانید پروسه ساین دوباره را با رفتن به تب Installed و انتخاب گزینه Re-sign تست کنید. ساین دوباره و نصب برنامه صورت می‌گیرد و مشخص می‌شود که این ابزار برای شما کار می‌کند.

۹- اگر روند نصب موفقیت آمیز باشد باید یک اطلاعیه دریافت کنید. اگر به مشکلی برخورد کردید می‌توانید در تب More و بخش Troubleshooting راه حل خود را بیابید. البته اغلب مشکلات یک راه حل دارند و آن هم زدن گزینه Revoke Certificates است.

به یاد داشته باشید که این ابزار به صورت آزمایشی منتشر شده و باگ‌ و مشکلات برای آن طبیعی است. اگر استفاده از آن برای شما ضروری نیست پیشنهاد می‌گردد تا عرضه نسخه نهایی صبر کنید. لازم به ذکر است که Extender Installer در حالت Low Power کار نمی‌کند.

مشاهده بیشتر

فرنود

فرنود هستم،علاقه‌مند به دنیای زیبا و شیرین و ترسناک تکنولوژی.کدنویسی در سطح پایین و طراحی و توسعه وبسایت از تفریحات روزانم هست.کار اصلیم IT و تفریح اصلیم بازی با پلی‌استیشن.به دنیای من خوش اومدین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن